Audio

Sık Sorulan Sorular
Çift kapılı santral ile kapı seçmeli santral arasındaki fark nedir ?
Çift kapılı santraller yan yana iki binadan oluşan bloklarda kullanılabilir. Çift kapılı santrallerin özelliği; yan yana iki binadan oluşan bloklarda, ayrı ayrı kapı girişleri bulunuyorsa iki blok için ortak santral kullanılabilme imkanı sağlar. Bu durumda iki bloğun ayrı ayrı kapısı bulunur. Kapılardan birine ziyaretçi geldiğinde zil butonuna bastığında santral o kapı ile iletişimi kurar ve sadece o kapının otomatiğini açtırır. Diğer bloğun kapısına ses gitmez ve kapısı açılmaz. Çift kapılı zilli santrallerde kapılardan her ikisine de aynı anda ziyaretçi geldiğinde zil butonuna son basan kişi iletişimi sağlar. İlk önce butona basarak görüşme yapan kişinin görüşmesi kesilir. Zilsiz çift kapılı santrallerde ise zil butonuna ilk basan kişi görüşmeyi sürdürür, son basan kişinin bulunduğu kapı otomatiği açılabilir ancak konuşmak için beklemesi gerekir. Kapı seçmeli santralin özelliği; bir binaya ait iki ayrı kapının bulunması durumunda (örneğin: çift girişli binalar, bahçe kapısı bulunan binalar vs. ) kullanılır. Kapı seçmeli santrallerde ziyaretçi hangi kapıdan zil butonuna basarsa santral o kapıyı seçer, o kapı ile iletişimi sağlar.Diğer kapı ile görüşme meşgule geçer.
 
Telefonlu sistemlerde ortak panel ve santral kullanılabilir mi ?
T ve ET serisi telefonlu sistemlerde zil panelleri ortaktır, TS zil paneli kullanılır, Santralleri ise yalnızca kapıcılı modellerinde farklıdır. Çünkü kapıcılı santrallerde kapıcı şubesi santral ile birlikte verilir, T ve ET modellerinin farklılığından dolayı kapıcılı santralleri ayrılmıştır. DAT serisi telefonlarda da TS zil paneli kullanılır.Bu sistem DAS serisi santraller ile çalışır. FT serisi telefonlarda ise yalnızca FTS zil paneli kullanılır. FTS santraller standart çift zil bulunur. Zilli zilsiz ayırımı bu sistemde şube seçenekleri ile sunulmuştur. Sistemi zilsiz çalıştırmak için zilsiz şube kullanmalı, zilli çalıştırmak istediğinizde zilli şube almalısınız. Siparişlerinizi verirken bu ayrıntıya dikkat etmeniz gerekmektedir. Görüntüsüz, Villa Kit ve Ekonomik Villa Kitlerde zil paneli paketin içinde sunulmuştur. VST zil paneli kullanılır. Villa Kitlerin zil panelleri fotoselsiz ışıklıdır.
 
Daireler arası görüşme yapmak mümkün müdür ?
Evet. Daireler arası görüşme DAT serisi telefon sistemlerinde 7 daireye kadar sağlanmaktadır. 
 
Eski zil panelimizi, yeni zil paneli ile değiştirmek istiyorum, yeni zil paneli eski sistemlere de uyum sağlar mı? 
Yeni zil panelleri ile eski zil panelleri birbirleri ile tamamen uyumludur. Eski zil panelini çıkararak yeni zil panelinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak G serisi görüntülü diafon sistemine sahipseniz bu sistem yeni zil panellerine uyumlu değildir. G Serisi görüntülü diafon sistemi ile klasik zil panellerimizi kullanabilirsiniz.
 
Binamızda GT serisi görüntülü telefon sistemi var, santral ve şubeleri değiştirmeden zil panelini değiştirebilir miyim ?
Yeni Kameralı zil panelleri ile eski kameralı zil panelleri birbirleri ile uyumludur. Eski kameralı zil panelini çıkararak yeni kameralı zil panelinizi kullanabilirsiniz. Şube veya santralinizi değiştirmeye gerek yoktur.
 
Binamızda GT serisi görüntülü telefon sistemi var, santrali değiştirmeden zil panelini ve şubeleri değiştirebilir miyim ?
GTY serisi yeni monitörlerin santrali ile GT serisi monitörlerin santralleri ortaktır. Mevcut GTS santralinizi değiştirmeden eski monitör ve zil panelinizi değiştirebilirsiniz
 
Görüntülü Villa Kitlere ikinci bir şube bağlanabilir mi?
Görüntülü Villa Kitler tek daire için tasarlanmıştır. Ancak dubleksler için ilave monitör eklenebilmektedir
 
Çift zilli santrallerin özelliği nedir?
Çift zilli santrallerde iki farklı zil sesi bulunur. Bu sayede misafirinizin zile , apartman kapısından mı, yoksa daire kapısından mı bastığınızı anlarsınız


Hemen Ücretsiz Keşif İsteye Bilir ve Fiyat Alabilrisiniz. 
Müşteri hizmetlerimiz: 0850 302 89 28 Nolu telefondan Randevu Talep Ednizi.